Alabama 5A 2007 Schedules

Albertville High School Region 7 (6-5)

W 41-7 8/31 Douglas 4A H
W 28-20 9/7 Butler R H
L 16-0 9/14 Etowah R A
L 42-24 9/21 Fort Payne R H
L 21-14 OT 9/28 Boaz 4A A
W 21-13 10/5 Arab R A
W 35-14 10/12 Scottsboro R H
W 19-7 10/19 Southside Gadsden R A
W 37-23 10/26 Lee Huntsville R H
L 33-6 11/2 Guntersville 4A A
L 21-14 11/9 #3 Scottsboro at #2 1st Rnd Home

Anniston High School Region 5 (4-6)

W 21-13 8/31 Sidney Lanier 6A H
W 20-19 9/7 Sylacauga R H
L 13-6 9/14 Moody R A
L 37-17 9/21 Briarwood Christian R H
L 23-0 9/28 Wetumpka 6A H
L 28-18 10/5 Chelsea R A
L 48-0 10/12 Benjamin Russell R H
L 16-6 10/19 John Carroll R A
W 7-5 10/26 Talladega R A
W 31-21 11/2 Hazel Green 6A A

Arab High School Region 7 (3-7)

W 20-16 8/30 Boaz 4A H
L 28-23 9/7 Scottsboro R A
W 28-17 9/14 Southside Gadsden R H
L 24-6 9/21 Lee Huntsville R A
L 49-7 9/28 Guntersville 4A A
L 21-13 10/5 Albertville R H
L 14-0 10/12 Etowah R A
L 56-21 10/19 Fort Payne R H
L 47-7 10/25 Butler R A
W 17-0 11/2 Brewer 5A H

Athens High School Region 8 (3-7)

L 7-6 9/1 East Limestone 4A A
W 34-0 9/7 Muscle Shoals R A
W 34-12 9/14 West Point R H
L 25-7 9/21 Decatur R A
L 20-14 9/28 Jess Lanier 5A A
L 14-10 10/5 Russellville R H
L 42-0 10/12 Hartselle R A
W 37-14 10/19 Brewer R H
L 33-0 10/26 J.O. Johnson R H
L 37-27 11/2 Sparkman 6A A

Bibb County High School Region 3 (6-5)

W 49-8 8/31 Greensboro Public 3A A
W 55-32 9/7 Shelby County R H
W 28-6 9/14 Wilcox Central R A
W 42-6 9/21 Brookwood R H
W 45-38 9/28 Jemison 4A H
L 56-28 10/5 Demopolis R A
W 42-6 10/12 Dallas County R A
L 35-34 3OT 10/19 Chilton County R H
L 36-15 10/26 McAdory R A
L 47-33 11/2 Central, Tuscaloosa 4A H
L 27-7 11/9 #1 Williamson at #4 1st Rnd Away

Brewer High School Region 8 (3-7)

W 19-12 8/31 Priceville 4A H
L 47-10 9/7 Russellville R A
L 21-14 9/14 Muscle Shoals R H
W 21-7 9/21 West Point R A
W 14-7 9/28 Hayden 5A H
L 55-20 10/5 Hartselle R A
L 41-12 10/12 J.O. Johnson R H
L 37-14 10/19 Athens R A
L 42-13 10/26 Decatur R H
L 17-0 11/2 Arab 5A A

Briarwood Christian High School Region 8 (14-1)

W 21-12 8/31 Vestavia 6A A
W 35-13 9/7 John Carroll R A
W 36-21 9/14 Benjamin Russell R H
W 37-17 9/21 Anniston R A
W 45-43 2OT 9/28 Homewood 6A H
W 51-0 10/5 Talladega R H
W 48-13 10/12 Sylacauga R A
W 38-0 10/19 Moody R H
W 28-10 10/26 Chelsea R A
W 42-18 11/2 Jackson-Olin 6A H
W 42-0 11/9 #4 Butler at #1 1st Rnd Home
W 34-14 11/16 #2 Russellville at #1 2nd Rnd Home
W 35-20 11/23 #1 at #3 J.O. Johnson 3rd Rnd Away
W 41-13 11/30 #1 at #1 Cullman Semi-Finals Away
L 14-13 12/7 #1 St. Paul's Finals Legion Field

Brookwood High School Region 3 (1-9)

L 56-13 8/31 Hillcrest 6A H
L 34-6 9/7 Chilton County R A
W 14-0 9/14 Dallas County R H
L 42-6 9/21 Bibb County R A
L 16-6 9/28 Oak Grove 4A A
L 48-0 10/5 McAdory R A
L 28-13 10/12 Shelby County R H
L 20-8 10/19 Wilcox Central R A
L 28-6 10/26 Demopolis R H
L 21-20 11/2 Holt 4A H

Butler High School Region 7 (5-6)

L 23-22 8/30 Grissom 6A A
L 28-20 9/7 Albertville R A
L 36-9 9/14 Scottsboro R H
W 35-0 9/21 Southside Gadsden R A
W 35-20 9/28 Huntsville 6A H
W 37-20 10/5 Lee Huntsville R H
L 56-28 10/12 Fort Payne R A
W 21-14 10/19 Etowah R H
W 47-7 10/25 Arab R H
L 28-0 11/1 J.O. Johnson 5A A
L 42-0 11/9 #4 at #1 Briarwood Chr. 1st Rnd Away

Carroll-Ozark High School Region 2 (4-6)

L 16-13 8/31 Enterprise 6A A
L 26-21 9/7 Charles Henderson R H
L 34-14 9/14 Valley R A
L 35-34 9/21 Tallassee R H
W 44-22 9/28 Daleville 4A H
W 24-21 10/5 Rehobeth R A
L 28-7 10/12 Eufaula R A
L 20-10 10/19 Greenville R A
W 31-7 10/26 B.T. Washington R H
W 31-21 11/2 Russell County 6A A

Charles Henderson High School Region 2 (12-1)

W 42-6 8/31 Wilcox Central 5A A
W 26-21 9/7 Carroll R A
W 23-9 9/14 Tallassee R A
W 29-15 9/21 Valley R H
W 47-21 9/28 Dothan 6A A
W 27-24 10/5 Eufaula R H
W 38-14 10/12 Rehobeth R H
W 30-6 10/19 B.T. Washington R A
W 17-14 10/26 Greenville R H
W 28-21 11/2 Stanhope Elmore 6A A
W 35-8 11/9 #4 Parker at #1 1st Rnd Home
W 21-14 11/16 #1 at #3 Vigor 2nd Rnd Away
L 49-11 11/23 #1 at #1 St. Paul's 3rd Rnd Away

Chelsea High School Region 5 (8-4)

W 30-6* 8/30 Dallas County 5A H
W 24-7 9/7 Talladega R A
W 42-17 9/14 John Carroll R H
L 28-7 9/21 Benjamin Russell R A
L 47-31 9/28 Chilton County 5A A
W 28-18 10/5 Anniston R H
W 52-51 5OT 10/12 Moody R A
W 41-22 10/19 Sylacauga R H
L 28-10 10/26 Briarwood Christian R H
W 32-26 11/2 Shelby County 5A H
W 21-14 11/9 #3 at #2 Albertville 1st Rnd Away
L 41-25 11/16 #1 Cullman at #3 2nd Rnd Home

Chilton County High School Region 3 (7-4)

W 31-7 8/31 Jemison 4A A
W 34-6 9/7 Brookwood R H
L 34-13 9/14 McAdory R A
L 21-12 9/21 Shelby County R H
W 47-31 9/28 Chelsea 5A H
W 48-22 10/5 Wilcox Central R A
L 27-13 10/12 Demopolis R H
W 35-34 3OT 10/19 Bibb County R A
W 42-20 10/26 Dallas County R A
W 30-16 11/2 Dadeville 4A H
L 33-7 11/9 #3 at #2 St. Paul's 1st Rnd Away

Citronelle High School Region 1 (4-6)

L 7-0 8/31 Mary Montgomery 6A A
L 14-7 9/7 Gulf Shores R A
W 28-0 9/14 B.C. Rain R H
W 26-22 9/21 Vigor R A
L 17-14 9/28 Alma Bryant 6A A
L 14-0 10/5 St. Paul's R H
L 28-24 10/12 UMS-Wright R A
L 32-27 10/19 Williamson R H
W 26-13 10/26 Spanish Fort R H
W 63-42 11/2 Baker 6A H

Cullman High School Region 6 (13-1)

W 50-0 8/30 Hanceville 3A A
W 35-7 9/7 Walker R A
W 27-21 9/14 Erwin R H
W 45-12 9/21 Curry R A
W 45-20 9/28 Hartselle 5A H
W 35-14 10/5 Hayden R A
W 48-23 10/12 Mortimer Jordan R H
W 34-20 10/19 Springville R A
W 35-28 10/26 Gardendale R H
W 35-14 11/2 Scottsboro 5A H
W 42-41 11/9 #4 Hartselle at #1 1st Rnd Home
W 41-25 11/16 #1 at #3 Chelsea 2nd Rnd Away
W 42-32 11/23 #1 Decatur at #1 3rd Rnd Home
L 41-13 11/30 #1 Briarwood Christian at #1 Semi-Finals Home

Curry High School Region 6 (2-8)

W 32-14 8/30 Carbon Hill 3A H
L 17-0 9/7 Mortimer Jordan R H
L 54-34 9/14 Springville R A
L 45-12 9/21 Cullman R H
W 28-12 9/28 West Point 5A A
L 35-0 10/5 Gardendale R A
L 42-0 10/12 Erwin R A
L 28-0 10/19 Walker R H
L 40-8 10/26 Hayden R A
L 61-20 11/2 Cordova 3A H

Dallas County High School Region 3 (1-9)

L 30-6* 8/30 Chelsea 5A A
W 16-14 9/7 Wilcox Central R H
L 14-0 9/14 Brookwood R A
L 35-0 9/21 McAdory R H
L 36-18 9/28 Keith 2A A
L 33-0 10/5 Shelby County R A
L 42-6 10/12 Bibb County R H
L 55-6 10/19 Demopolis R A
L 42-20 10/26 Chilton County R H
L 42-34 11/2 Selma 6A H

Decatur High School Region 8 (11-2)

L 34-14 8/31 Huntsville 6A H
W 31-14 9/7 Hartselle R H
W 30-20 9/13 J.O. Johnson R A
W 25-7 9/21 Athens R H
W 19-13 9/28 Sparkman 6A A
W 42-0 10/5 West Point R H
W 24-23 OT 10/12 Russellville R A
W 55-14 10/19 Muscle Shoals R H
W 42-13 10/26 Brewer R A
W 10-7 11/2 Austin 6A H
W 20-3 11/9 #4 Gardendale at #1 1st Rnd Home
W 45-42 3OT 11/16 #2 Benjamin Russell at #1 2nd Rnd Home
L 42-32 11/23 #1 at #1 Cullman 3rd Rnd Away

Demopolis High School Region 3 (9-2)

W 42-14 8/31 Sumter County 3A A
L 17-6 9/7 McAdory R H
W 28-18 9/14 Shelby County R A
W 40-6 9/21 Wilcox Central R H
W 48-22 9/28 Greensboro Public 3A A
W 56-28 10/5 Bibb County R H
W 27-13 10/12 Chilton County R A
W 55-6 10/19 Dallas County R H
W 28-6 10/26 Brookwood R A
W 48-28 11/2 Greene County 4A A
L 28-8 11/9 #3 Vigor at #2 1st Rnd Home

Erwin High School Region 6 (7-4)

W 33-0 8/31 West End Birmingham 5A A
W 28-0 9/7 Springville R H
L 27-21 9/14 Cullman R A
W 61-6 9/21 Hayden R H
W 16-14 9/28 Fairfield 5A A
W 38-29 10/5 Mortimer Jordan R A
W 42-0 10/12 Curry R H
W 26-0 10/19 Gardendale R A
L 24-14 10/26 Walker R H
L 24-7 11/2 Oak Mountain 6A A
L 35-13 11/9 #3 at #2 Russellville 1st Rnd Away

Etowah High School Region 7 (5-5)

L 27-24 8/31 Gadsden City 6A A
W 27-15 9/6 Lee Huntsville R A
W 16-0 9/14 Albertville R H
L 20-0 9/21 Scottsboro R A
W 38-0 9/28 West End Birmingham 5A H
L 48-7 10/5 Fort Payne R A
W 14-0 10/12 Arab R H
L 21-14 10/19 Butler R A
W 21-9 10/26 Southside Gadsden R H
L 21-14 11/2 North Jackson 4A H

Eufaula High School Region 2 (9-3)

L 28-14 8/31 Central, Phenix City 6A H
W 52-0 9/7 Rehobeth R A
W 49-6 9/14-9/15 B.T. Washington R H
W 14-0 9/21 Greenville R H
W 13-6 9/28 Lee County, GA 6A A
L 27-24 10/5 Charles Henderson R A
W 28-7 10/11 Carroll R H
W 42-15 10/19 Tallassee R H
W 28-3 10/26 Valley R A
W 17-14 11/2 Americus-Sumter, GA 6A A
W 30-0 11/9 #3 Fairfield at #2 1st Rnd Home
L 3-0 11/16 #2 at #4 UMS Wright 2nd Rnd Away

Fairfield High School Region 4 (5-6)

L 10-0 8/31 Oak Mountain 6A A
W 20-19 9/7 Parker R A
W 20-7 9/14 West End Birmingham R H
L 15-6 9/21 Wenonah R A
L 16-14 9/28 Erwin 5A H
W 20-14 10/5 Pleasant Grove R H
L 28-7 10/12 Jess Lanier R A
W 20-18 10/19 Hayes R H
W 35-0 10/26 Woodlawn R H
L 41-33 11/2 Midfield 4A A
L 30-0 11/9 #3 at #2 Eufaula 1st Rnd Away

Fort Payne High School Region 7 (11-1)

W 42-21 8/30 Plainview 3A H
W 35-7 9/7 Southside Gadsden R A
W 56-21 9/14 Lee, Huntsville R H
W 42-24 9/21 Albertville R A
W 37-16 9/28 Pinson Valley 6A A
W 48-7 10/5 Etowah R H
W 56-28 10/12 Butler R H
W 56-21 10/19 Arab R A
W 49-7 10/26 Scottsboro R H
W 42-24 11/2 Boaz 4A A
W 28-14 11/9 #4 Moody at #1 1st Rnd Home
L 34-27 11/16 #1 at #3 J.O. Johnson 2nd Rnd Away

Gardendale High School Region 6 (6-5)

W 31-13 8/31 Pinson Valley 6A H
W 58-0 9/7 Hayden R H
L 24-23 9/14 Mortimer Jordan R A
W 31-14 9/21 Springville R H
W 49-12 9/28 Tarrant 4A A
W 35-0 10/5 Curry R H
L 27-0 10/12 Walker R A
L 26-0 10/19 Erwin R H
L 35-28 10/26 Cullman R A
W 31-7 11/2 John Carroll 5A A
L 20-3 11/9 #4 at #1 Decatur 1st Rnd Away

Greenville High School Region 2 (6-5)

W 21-12 8/30 Georgiana 2A A
W 33-6 9/7 B.T. Washington R H
W 32-6 9/14 Rehobeth R H
L 14-0 9/21 Eufaula R A
W 34-6 9/28 Monroe County 4A A
L 20-7 10/5 Valley R A
W 38-0 10/12 Tallassee R H
W 20-10 10/19 Carroll R H
L 17-14 10/26 Charles Henderson R A
L 21-14 11/1 Wetumpka 6A H
L 35-14 11/9 #4 at #1 Jess Lanier 1st Rnd Away

Gulf Shores High School Region 1 (5-5)

W 34-15 8/31 Robertsdale 6A A
W 14-7 9/7 Citronelle R H
L 34-19 9/14 Williamson R A
L 35-14 9/21 UMS-Wright R H
W 41-6 9/28 Holtville 4A A
L 23-20 10/5 Spanish Fort R A
W 33-0 10/12 B.C. Rain R H
L 42-8 10/19 Vigor R A
L 34-7 10/26 St. Paul's R H
W 21-0 11/2 Mobile Christian 3A A

Hartselle High School Region 8 (4-7)

L 14-7 8/30 Austin 6A H
L 31-14 9/7 Decatur R A
L 14-0 9/14 Russellville R H
W 54-14 9/21 Muscle Shoals R A
L 45-20 9/28 Cullman 5A A
W 55-20 10/5 Brewer R H
W 42-0 10/12 Athens R H
L 37-21 10/19 J.O. Johnson R A
W 37-15 10/26 West Point R H
L 34-14 11/1 Huntsville 6A A
L 42-41 11/9 #4 at #1 Cullman 1st Rnd Away

Hayden High School Region 6 (2-8)

L 25-6 8/31 Oak Grove 4A A
L 58-0 9/7 Gardendale R A
L 39-6 9/14 Walker R H
L 61-6 9/21 Erwin R A
L 14-7 9/28 Brewer 5A A
L 35-14 10/5 Cullman R H
L 40-21 10/12 Springville R H
L 26-6 10/19 Mortimer Jordan R A
W 40-8 10/26 Curry R H
W 34-21 11/2 Corner 4A H

Hayes High School Region 4 (2-8)

L 25-0 8/31 McAdory 5A A
L 35-0 9/7 Pleasant Grove R A
L 35-0 9/14 Parker R A
W 43-32 9/21 West End Birmingham R A
L 37-7 9/28 Thompson 6A A
L 19-7 10/5 Wenonah R H
W 21-12 10/12 Woodlawn R H
L 20-18 10/19 Fairfield R A
L 35-0 10/26 Jess Lanier R H
L 42-18 11/2 Mountain Brook 6A A

Jess Lanier High School Region 4 (10-2)

W 28-20 8/31 Midfield 4A H
W 45-19 9/7 West End Birmingham R A
W 14-10 9/14 Wenonah R H
W 7-6 9/21 Pleasant Grove R A
W 20-14 9/28 Athens 5A H
W 38-16 10/5 Parker R H
W 28-7 10/12 Fairfield R H
W 32-0 10/19 Woodlawn R A
W 35-0 10/26 Hayes R A
L 25-21 11/2 Gadsden City 6A H
W 35-14 11/9 #4 Greenville at #1 1st Rnd Home
L 44-15 11/16 #2 St. Paul's at #1 2nd Rnd Home

John Carroll High School Region 5 (2-8)

L 14-7 8/31 Pleasant Grove 5A A
L 35-13 9/7 Briarwood Christian R H
L 42-17 9/14 Chelsea R A
W 39-33 9/21 Sylacauga R H
L 38-20 9/28 Mortimer Jordan 5A H
L 38-0 10/5 Benjamin Russell R A
L 26-6 10/12 Talladega R A
W 16-6 10/19 Anniston R H
L 38-9 10/26 Moody R A
L 31-7 11/2 Gardendale 5A H

J.O. Johnson High School Region 8 (10-3)

W 21-7 8/31 Lee Huntsville 5A H
W 33-0 9/7 West Point R A
L 30-20 9/13 Decatur R H
L 30-23 OT 9/21 Russellville R A
W 28-14 9/28 Grissom 6A H
W 42-28 10/5 Muscle Shoals R H
W 41-12 10/12 Brewer R A
W 37-21 10/19 Hartselle R H
W 33-0 10/26 Athens R A
W 28-0 11/1 Butler 5A H
W 27-16 11/9 #3 at #2 Walker 1st Rnd Away
W 34-27 11/16 #1 Fort Payne at #3 2nd Rnd Home
L 35-20 11/23 #1 Briarwood Christian at #3 3rd Rnd Home

Lee Huntsville High School Region 7 (2-8)

L 21-7 8/31 J.O. Johnson 5A A
L 27-15 9/6 Etowah R H
L 56-21 9/14 Fort Payne R A
W 24-6 9/21 Arab R H
L 44-7 9/28 Buckhorn 6A A
L 37-20 10/5 Butler R A
W 20-0 10/12 Southside Gadsden R H
L 28-0 10/19 Scottsboro R A
L 37-23 10/26 Albertville R A
L 32-14 11/2 Grissom 6A H

McAdory High School Region 3 (11-1)

W 25-0 8/31 Hayes 5A H
W 17-6 9/7 Demopolis R A
W 34-13 9/14 Chilton County R H
W 35-0 9/21 Dallas County R A
W 28-0 9/28 Pleasant Grove 5A H
W 48-0 10/5 Brookwood R H
W 45-0 10/12 Wilcox Central R H
W 25-6 10/19 Shelby County R A
W 36-15 10/26 Bibb County R H
W 33-6 11/2 Paul Bryant 6A A
L 23-20 11/9 #4 UMS Wright at #1 1st Rnd Home

Moody High School Region 5 (6-5)

W 13-6 8/30 Springville 5A A
L 16-0 9/7 Benjamin Russell R A
W 13-6 9/14 Anniston R H
W 20-13 9/21 Talladega R H
L 29-3 9/28 Hewitt-Trussville 6A A
W 17-13 10/5 Sylacauga R H
L 52-51 5OT 10/12 Chelsea R H
L 38-0 10/19 Briarwood Christian R A
W 38-9 10/26 John Carroll R H
W 25-8 11/2 Saint Clair County 4A A
L 28-14 11/9 #4 at #1 Ft. Payne 1st Rnd Away

Mortimer Jordan High School Region 6 (4-7)

L 27-13 8/30 Hewitt-Trussville 6A H
W 17-0 9/7 Curry R A
W 24-23 9/14 Gardendale R H
L 35-28 9/21 Walker R A
W 38-20 9/28 John Carroll 5A A
L 38-29 10/5 Erwin R H
L 48-23 10/12 Cullman R A
W 26-6 10/19 Hayden R H
L 40-25 10/26 Springville R A
L 45-16 11/2 Oxford 6A H

Muscle Shoals High School Region 8 (4-6)

W 32-26 2OT 8/31 Colbert County 3A H
L 34-0 9/7 Athens R A
W 21-14 9/14 Brewer R H
L 54-14 9/21 Hartselle R A
L 54-28 9/28 Hazlewood 1A A
L 42-28 10/5 J.O. Johnson R H
W 34-7 10/12 West Point R A
L 55-14 10/19 Decatur R H
L 51-14 10/26 Russellville R A
W 28-27 11/2 Fayette County 4A H

Parker High School Region 4 (5-6)

L 20-12 8/30 Huffman 6A H
L 20-19 9/7 Fairfield R H
W 35-0 9/14 Hayes R A
W 12-6 9/21 Woodlawn R H
W 26-21 9/28 Jackson-Olin 5A H
L 38-16 10/5 Jess Lanier R A
L 24-20 10/12 West End Birmingham R H
W 12-0 10/19 Pleasant Grove R A
L 3-0 10/26 Wenonah R A
W 47-0 11/2 Carver Birmingham 6A H
L 35-8 11/9 #4 at #1 Chas. Henderson 1st Rnd Away

Pleasant Grove High School Region 4 (4-6)

W 14-7 8/31 John Carroll 5A H
W 35-0 9/7 Hayes R H
W 26-12 9/14 Woodlawn R A
L. 7-6 9/21 Jess Lanier R H
L 28-0 9/28 McAdory 5A A
L 20-14 10/5 Fairfield R A
L 30-14 10/12 Wenonah R H
L 12-0 10/19 Parker R A
W 35-0 10/26 West End Birmingham R H
L 17-10 11/2 Hewitt-Trussville 6A A

B.C. Rain High School Region 1 (0-10)

L 41-6* 8/31 Daphne 6A A
L 16-13 9/7 Spanish Fort R H
L 28-0 9/14 Citronelle R A
L 34-7 9/21 Williamson R H
L 46-20 9/28 Theodore 6A H
L 33-15 10/5 Vigor R A
L 33-0 10/12 Gulf Shores R A
L 42-0 10/19 St. Paul's R H
L 45-26 10/26 UMS-Wright R A
L 43-6 11/2 Davidson 6A A

Rehobeth High School Region 2 (2-8)

L 13-8 8/30 Houston Academy 2A A
L 52-0 9/7 Eufaula R H
L 32-6 9/14 Greenville R A
W 8-0 9/21 B.T. Washington R H
W 34-6 9/28 Dale County 3A H
L 24-21 10/5 Carroll R H
L 38-14 10/12 Charles Henderson R A
L 15-12 10/19 Valley R H
L 24-8 10/26 Tallassee R A
L 31-14 11/2 Ashford 4A A

Benjamin Russell High School Region 5 (9-3)

W 21-7 8/31 Smiths Station 6A A
W 16-0 9/7 Moody R H
L 36-21 9/14 Briarwood Christian R A
W 28-7 9/21 Chelsea R H
W 35-0 9/28 Central, Coosa 4A H
W 38-0 10/5 John Carroll R H
W 48-0 10/12 Anniston R A
W 42-13 10/19 Talladega R H
W 45-7 10/26 Sylacauga R A
L 27-20 11/2 Clay County 3A H
W 35-14 11/9 #3 Scottsboro at #2 1st Rnd Home
L 45-42 3OT 11/16 #2 at #1 Decatur 2nd Rnd Away

Russellville High School Region 8 (10-2)

W 34-28 OT 8/31 Deshler 4A A
W 47-10 9/7 Brewer R H
W 14-0 9/14 Hartselle R A
W 30-23 OT 9/21 J.O. Johnson R H
W 24-21 9/28 Austin 6A A
W 14-10 10/5 Athens R A
L 24-23 OT 10/12 Decatur R H
W 35-0 10/19 West Point R A
W 51-14 10/26 Muscle Shoals R H
W 41-13 11/2 Florence 6A H
W 35-13 11/9 #3 Erwin at #2 1st Rnd Home
L 34-14 11/16 #2 at #1 Briarwood Christian 2nd Rnd Away

St. Paul's Episcopal School Region 1 (14-1)

W 42-20 8/31 Fairhope 6A H
L 40-7 9/7 Williamson R H
W 32-6 9/14 UMS-Wright R A
W 48-0 9/21 Spanish Fort R H
W 49-14 9/28 Escambia County 4A A
W 14-0 10/5 Citronelle R A
W 31-16 10/12 Vigor R H
W 42-0 10/19 B.C. Rain R A
W 34-7 10/26 Gulf Shores R A
W 47-6 11/2 Wilcox Central 5A H
W 33-7 11/9 #3 Chilton Co at #2 1st Rnd Home
W 44-15 11/16 #2 at #1 Jess Lanier 2nd Rnd Away
W 49-11 11/23 #1 Charles Henderson at #2 3rd Rnd Home
W 45-21 11/30 #1 at #1 Williamson Semi-Finals Away
W 14-13 12/7 #1 Briarwood Christian Finals Legion Field

Scottsboro High School Region 7 (6-5)

W 20-14 8/31 Guntersville 4A H
W 28-23 9/7 Arab R H
W 36-9 9/14 Butler R A
W 20-0 9/21 Etowah R H
L 24-3 9/28 North Jackson 4A H
W 56-21 10/5 Southside Gadsden R A
L 35-14 10/12 Albertville R A
W 28-0 10/19 Lee Huntsville R H
L 49-7 10/26 Fort Payne R A
L 35-14 11/2 Cullman 5A A
L 35-14 11/9 #3 at #2 Benj. Russell 1st Rnd Away

Shelby County High School Region 3 (6-4)

W 13-0 8/31 Saint Clair County 4A H
L 55-32 9/7 Bibb County R A
L 28-18 9/14 Demopolis R H
W 21-12 9/21 Chilton County R A
W 21-14 9/28 Calera 3A H
W 33-0 10/5 Dallas County R H
W 28-13 10/12 Brookwood R A
L 25-6 10/19 McAdory R H
W 47-0 10/26 Wilcox Central R A
L 33-26 11/2 Chelsea 5A A

Southside Gadsden High School Region 7 (0-10)

L 14-9 8/30 Hokes Bluff 3A A
L 35-7 9/7 Fort Payne R H
L 28-17 9/14 Arab R A
L 35-0 9/21 Butler R H
L 43-8 9/28 Glencoe 3A H
L 56-21 10/5 Scottsboro R H
L 20-0 10/12 Lee Huntsville R A
L 19-7 10/19 Albertville R H
L 21-9 10/26 Etowah R A
L 49-20 11/2 Pell City 6A A

Spanish Fort High School Region 1 (4-6)

W 14-2 8/31 Mobile Christian 3A H
W 16-13 9/7 B.C. Rain R A
L 50-21 9/14 Vigor R H
L 48-0 9/21 St. Paul's R A
L 57-7 9/27 McGill-Toolen 6A H
W 23-20 10/5 Gulf Shores R H
L 39-9 10/13 Williamson R A
L 35-21 10/19 UMS-Wright R H
L 26-13 10/26 Citronelle R A
W 42-6 11/2 Monroe County 4A A

Springville High School Region 6 (3-7)

L 13-6 8/30 Moody 5A H
L 28-0 9/7 Erwin R A
W 54-34 9/14 Curry R H
L 31-14 9/21 Gardendale R A
L 35-34 2OT 9/28 Saint Clair County 4A A
L 34-3 10/5 Walker R H
W 40-21 10/12 Hayden R A
L 34-20 10/19 Cullman R H
W 40-25 10/26 Mortimer Jordan R H
L 31-0 11/2 Pinson Valley 6A A

Sylacauga High School Region 5 (2-8)

L 20-7 8/31 Central, Coosa 4A H
L 20-19 9/7 Anniston R A
L 41-35 9/14 Talladega R H
L 39-33 9/21 John Carroll R A
W 42-39 9/28 Childersburg 4A H
L 17-13 10/5 Moody R A
L 48-13 10/12 Briarwood Christian R H
L 41-22 10/19 Chelsea R A
L 45-7 10/26 Benjamin Russell R H
W 21-13 11/2 B.B. Comer 3A A

Talladega High School Region 5 (2-8)

L 12-0 8/30 Lincoln 3A A
L 24-7 9/7 Chelsea R H
W 41-35 9/14 Sylacauga R A
L 20-13 9/21 Moody R A
L 23-21 9/28 Pell City 6A H
L 51-0 10/5 Briarwood Christian R A
W 26-6 10/12 John Carroll R H
L 42-13 10/19 Benjamin Russell R A
L 7-5 10/26 Anniston R H
L 26-3 11/2 Northridge 6A H

Tallassee High School Region 2 (4-6)

W 49-0 8/31 Notasulga 1A
L 14-7 9/7 Valley R H
L 23-9 9/14 Charles Henderson R H
W 35-34 9/21 Carroll R A
W 24-14 9/28 Russell County 6A H
L 30-14 10/5 B.T. Washington R A
L 38-0 10/12 Greenville R A
L 42-15 10/19 Eufaula R A
W 24-8 10/26 Rehobeth R H
L 34-7 11/2 Elmore County 4A A

UMS Wright High School Region 1 (6-7)

L 47-0 8/31 McGill-Toolen 6A A
L 12-7 9/7 Vigor R A
L 32-6 9/14 St. Paul's R H
W 35-14 9/21 Gulf Shores R A
L 35-28 9/28 Fairhope 6A H
L 60-41 10/5 Williamson R H
W 28-24 10/12 Citronelle R H
W 35-21 10/19 Spanish Fort R A
W 45-26 10/26 B.C. Rain R H
L 49-14 11/2 Foley 6A A
W 23-20 11/9 #4 at #1 McAdory 1st Rnd Away
W 3-0 11/16 #2 Eufaula at #4 2nd Rnd Home
L 38-21 11/9 #4 at #1 Williamson 3rd Rnd Away

Valley High School Region 2 (8-4)

L 24-21 8/31 Lanett 2A A
W 14-7 9/7 Tallassee R A
W 34-14 9/14 Carroll R H
L 29-15 9/21 Charles Henderson R A
W 39-7 9/28 Dadeville 4A A
W 20-7 10/5 Greenville R H
W 20--6 10/12 B.T. Washington R A
W 15-12 10/19 Rehobeth R A
L 28-3 10/26 Eufaula R H
W 35-0 11/2 LaFayette 3A H
W 14-6 11/9 #3 at #2 Wenonah 1st Rnd Away
L 45-0 11/16 #1 Williamson at #3 2nd Rnd Home

Vigor High School Region 1 (7-5)

W 36-22 8/31 Alma Bryant 6A A
W 12-7 9/7 UMS-Wright R H
W 50-21 9/14 Spanish Fort R A
L 26-22 9/21 Citronelle R H
L 61-14 9/28 Murphy 6A H
W 33-15 10/5 B.C. Rain R H
L 31-16 10/12 St. Paul's R A
W 42-8 10/19 Gulf Shores R H
L 43-29 10/27 Williamson R A
W 13-6 11/2 Blount 6A A
W 28-8 11/9 #3 at #2 Demopolis 1st Rnd Away
L 21-14 11/16 #1 Charles Henderson at #3 2nd Rnd Home

Walker County High School Region 6 (9-3)

W 31-6 8/31 Hazel Green 6A H
L 35-7 9/7 Cullman R H
W 39-6 9/14 Hayden R A
W 35-28 9/21 Mortimer Jordan R H
W 53-14 9/28 Dora 4A H
W 34-3 10/5 Springville R A
W 27-0 10/12 Gardendale R H
W 28-0 10/19 Curry R A
W 24-14 10/26 Erwin R A
L 21-19 11/2 Deshler 4A A
L 27-16 11/9 #3 J.O. Johnson at #2 1st Rnd Home

B.T. Washington High School Region 2 (2-8)

L 21-14 8/31 Russell County 6A A
L 33-6 9/7 Greenville R A
L 49-6 9/14-9/15 Eufaula R A
L 8-0 9/21 Rehobeth R A
W 35-0 9/28 Bullock County 4A H
W 30-14 10/5 Tallassee R H
L 20-6 10/12 Valley R H
L 30-6 10/19 Charles Henderson R H
L 31-7 10/26 Carroll R A
L 41-9 11/2 Pike County 3A A

Wenonah High School Region 4 (8-2)

W 42-0 8/31 Carver Birmingham 6A H
W 20-15 9/6 Woodlawn R H
L 14-10 9/14 Jess Lanier R A
W 15-6 9/21 Fairfield R H
W 19-10 9/28 Midfield 4A A
W 19-7 10/5 Hayes R A
W 30-14 10/12 Pleasant Grove R A
W 30-7 10/19 West End Birmingham R A
W 3-0 10/26 Parker R H
N/A 11/2 Open
L 14-6 11/9 #3 Valley at #2 1st Rnd Home

West End Birmingham High School Region 4

L 33-0 8/31 Erwin 5A H
L 45-19 9/7 Jess Lanier R H
L 20-7 9/14 Fairfield R A
L 43-32 9/21 Hayes R H
L 38-0 9/28 Etowah 5A A
L 12-6 10/5 Woodlawn R A
W 24-20 10/12 Parker R H
L 30-7 10/19 Wenonah R H
L 35-0 10/26 Pleasant Grove R A
L 55-6 11/1 Huffman 6A H

West Point High School Region 8 (2-8)

W 20-14 8/30 Good Hope 3A A
L 33-0 9/7 J.O. Johnson R H
L 34-12 9/14 Athens R A
L 21-7 9/21 Brewer R H
L 28-12 9/28 Curry 5A H
L 42-0 10/5 Decatur R A
L 34-7 10/12 Muscle Shoals R A
L 35-0 10/19 Russellville R H
L 37-15 10/26 Hartselle R A
W 41-35 11/1 Lawrence County 4A H

Wilcox Central High School Region 3 (1-9)

L 42-6 8/31 Charles Henderson 5A H
L 14-16 9/7 Dallas County R A
L 28-6 9/14 Bibb County R H
L 40-6 9/21 Demopolis R A
L 26-6 9/28 Selma 6A A
L 48-22 10/5 Chilton County R H
L 45-0 10/12 McAdory R A
W 20-8 10/19 Brookwood R H
L 47-0 10/26 Shelby County R H
L 47-6 11/2 St. Paul's 5A A

Williamson High School Region 1 (10-4)

L 25-21 8/31 Blount 6A H
W 40-7 9/7 St. Paul's R A
W 34-19 9/14 Gulf Shores R H
W 34-7 9/21 B.C. Rain R A
L 31-20 9/28 Davidson 6A H
W 60-41 10/5 UMS-Wright R A
W 39-9 10/13 Spanish Fort R H
W 32-27 10/19 Citronelle R A
W 43-29 10/26 Vigor R H
L 34-22 11/1 John LeFlore 6A A
W 27-7 11/9 #4 Bibb Co at #1 1st Rnd Home
W 45-0 11/16 #1 at #3 Valley 2nd Rnd Away
W 38-21 11/23 #4 UMS Wright at #1 3rd Rnd Home
L 45-21 11/30 #1 St. Paul's at #1 Semi-Finals Home

Woodlawn High School Region 4 (2-8)

L 29-20 8/31 Jackson-Olin 5A A
L 20-15 9/6 Wenonah R A
L 26-12 9/14 Pleasant Grove R H
L 12-6 9/21 Parker R A
Forfeit Win **L 33-0 9/28 Huffman 6A H
W 12-6 10/5 West End Birmingham R H
L 21-12 10/12 Hayes R A
L 32-0 10/19 Jess Lanier R H
L 35-0 10/26 Fairfield R A
L 59-0 11/1 Prattville 6A A
*Game shortened due to weather